Imeli smo staro kmečko hišo, kjer je streha bila že v celoti slaba. Potrebna je bila nova kritina, ki bo pasala na staro kmečko hišo. Pred nekaj leti so bile kmečke hiše pokrite s slamnato streho. Sedaj je ta struktura strehe že zelo redka. Sicer je mehka in topla streha bila nekoč zelo zaželjena in je predstavljala simbol domačije. Zato smo želeli, da je kritina Izdelana tako, da bo kmečka hiša ohranila svoj domač videz. Mož si je želel, da bi bila zelo zelena streha. Torej, da bi bila na vrhu posajena trava. Vendar je bil naklon strehe prevelik, da bi se tu zelena streha obnesla. Zato smo poklicali našega prijatelja, ki se ukvarja s kritinami in materiali.
Prišel je na ogled in naredil celoten izris. Predlagal je opeko, ki je naravne barve in v obliki bobrovca. Naredil je celoten izračun in predlagal nekaj popravkov lesene konstrukcije. Naredili smo še dodatni nadstrešek, kjer je bila potrebna še dodatna kritina. Vse smo naredili v istem stilu. Zraven smo imeli še drvarnico in garažo. Vsa poslopja smo oblikovali v starinskem slogu, da je domačila dobila izgled domačnosti. Uredili smo sprehajalne poti. Na kozolce smo navesili koruzo.
Pred kmečko hišo smo postavili buče. Na balkonu so bile rdeče rože. Seveda je pa najlepšo podobo ustvarila nova kritina v rdeči barvi. Hiša je bila videti kot nova, pa vseeno je ohranjala videz preteklosti. Vesela sem bila, da smo se lotili celotne prenove. Da smo obnovili tudi lesene trame, naredili izolacijo in podeskali podstrešje. Tako je bilo pripravljeno tudi za morebitno izdelavo podstrešnega stanovanja. Opečnata kritina je bila kvalitetna in je imela večletno garancijo. Krovci so jo strokovno pokrili in naredili obrobe iz bakra. Sicer je bilo to nekoliko dražje, vendar se nam je investicija izplačala. Naša kmečka hiša je dobila tudi nove stanovalce in sicer moje vnuke. Vesela sem, da sedaj živimo eden poleg drugega.